Gdzie spędzić weekend majowy w Polsce?

Polska to piękny kraj zarówno pod względem kulturowym, jak i krajobrazowym. Nic więc dziwnego, że Polacy uroczyście celebrują święta i z niesamowitą dbałością pielęgnują stare tradycje, które przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Poza tym, na szczególną uwagę zasługują także znane i chętnie odwiedzane przez Polaków różne zakątki kraju. Jedną z najlepszych okazji na wypoczynek jest weekend majowy.

Gdzie warto wybrać się na majówkę?

Jak kraj długi i szeroki, można by bez końca wymieniać miejsca, które zachwycą pięknem krajobrazów, zabytków, zwyczajów oraz pozwolą odpocząć. Bez względu na to, czy potrzebujemy spokoju i wyciszenia, czy intensywnych wrażeń, każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce na urlop.

• Tatry, Zakopane i ścieżka w koronach drzew

Południe kraju to przede wszystkim malownicze góry, w szczególności Tatry. Pasmo górskie wznosi się na granicy Polski i Słowacji. Są to góry reprezentujące krajobraz wysokogórski typu alpejskiego. Najbardziej znanym górskim miastem w Polsce jest oczywiście Zakopane. Niepowtarzalny klimat tego miejsca sprawia, że rocznie odwiedzają go miliony turystów nie tylko z Polski, ale z całego świata. Miasto tętni życiem prze cały rok, bez względu na pogodę.

Od niedawna miłośnicy gór mogą liczyć na nową trakcję w pobliżu tego miejsca. Zaledwie 10km od polskiej granicy, w miejscowości Zdziar powstała trasa widokowa w koronach drzew. Monumentalna konstrukcja liczy ponad 600 metrów długości i wznosi się 24 metry nad ziemią. Chodnik w koronach drzew – bo tak jest nazywana, to zapierające dech w piersiach widoki i możliwość obcowania z otaczającą człowieka naturą. Nic dziwnego, że atrakcja turystyczna stała się szybko popularna wśród polskich turystów.

• Kraków, Oświęcim, Wieliczka

Kolejnym często obieranym kierunkiem w czasie wolnego czasu jest Małopolska, a dokładnie Kraków. Majówkowy spacer po Starym Mieście może być doskonałą okazją do zapoznania się z historią miasta, które oferuje szeroki wachlarz atrakcji. Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice, Kościół Mariacki, czy Smocza Jama to tylko niektóre z miejsc, które warto a nawet trzeba odwiedzić będąc w Krakowie. Poza tym, ogromną popularnością cieszą się także atrakcje położone w pobliżu miasta. Mowa tu oczywiście o Kopalni Soli w Wieliczce oraz Obozie Koncentracyjnym w Oświęcimiu. Jest to miejsce niezwykle ważne i mocno związane z historią narodu polskiego. Chwytające za serce i skłaniające do głębokich refleksji, jest zarazem powodem wielkiego żalu oraz dumy Polaków.

• Zamek w Mosznej

Udając się w południowo zachodnią część kraju, nie sposób pominąć Zamku w Mosznej. Mimo, iż nie posiada on tak ciekawej i bogatej historii, jak Zamek na Wawelu, to i tak cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Cały zespół pałacowo – parkowy był niegdyś rezydencją niemieckiego rodu Tiele – Wincklerów. Obecnie owa atrakcja turystyczna sprawia, że znajdując się tam mamy wrażenie, jakbyśmy wkraczali w świat bajek, baśni i cofali się w czasie. Poza tym, maj to najlepszy czas na odwiedzenie tego miejsca. Co roku o tej porze odbywają się tam wspaniałe koncerty muzyki klasycznej, zwane Festiwalem Kwitnącej Azali. Nazwa pochodzi od kwitnących kwiatów, które otaczają całą posiadłość.

• Mazury i morze

Miłośnicy spływów kajakowych, jezior i wodnych atrakcji często wyruszają na weekend majowy w północne strony Polski, czy na Mazury lub nad morze. W obu przypadkach nie można narzekać na nudę, ponieważ zarówno rozległe jeziora, jak i piaszczyste plaże dostarczają wielu zapominanych wrażeń. Mimo, iż maj to dość wczesna pora i pogoda zazwyczaj nie pozwala jeszcze na kąpiele to rejsy statkiem, wycieczki rowerowe i spacery w tych rejonach cieszą się ogromną popularnością.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj wypoczynku preferujemy, w Polsce istnieje wiele miejsc, które w pełni umożliwią nam przyjemnie wykorzystać wolny czas. Oprócz najbardziej znanych atrakcji warto również wciąć pod uwagę te mniejsze, które są równie piękne i intersujące a ich zaletą jest mniejszy ruch turystyczny i przystępniejsze ceny.

kredyt konsolidacyjny kredyt gotówkowy pożyczki przez internet pożyczki dla zadłużonych pożyczki pozabankowe pozyczki na raty szybkie pożyczki pozyczki bez zdolnosci kredytowej

One comment

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *