Jak zapłacić mandat przez internet?

Wprowadzenie zmian w sposobie realizacji płatności z tytułu wystawionych mandatów karnych, które weszło w życie 1 stycznia 2016 roku, zmieniło nieco zasady bezgotówkowej spłaty nałożonej grzywny, dokonywanej za pośrednictwem przelewu internetowego. Co się zmieniło i jak się w tych zmianach odnaleźć?

Nowe zasady opłacania mandatów kredytowych i zaocznych zobowiązują ukarane osoby do uiszczenia naliczonej grzywny na ściśle określony rachunek bankowy, którym jest obecnie konto Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu.

Wcześniej tego typu wpłaty były realizowane na konta urzędów wojewódzkich. Rozporządzenie Ministerstwa Finansów wyznaczyło jednak tylko jeden Urząd Skarbowy, do którego mają wpływać spłaty mandatów z terenu całego kraju.

Pamiętać należy koniecznie o tym, że zmiany te nie obejmują mandatów wystawionych przez Straże Miejskie i Straże Gminne oraz Urzędy Skarbowe. Dotyczą one tylko i wyłącznie mandatów karnych nałożonych przez funkcjonariuszy Policji.

Wraz ze zmianami, jakie wniosło rozporządzenie, na wszystkich bloczkach mandatowych wprowadzony został numer konta Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu. Znajduje się on na odcinkach A i B, które są przekazywane ukaranemu. Jeśli jednak chcemy zapłacić mandat przez internet, nie możemy tego zrobić w tradycyjny sposób, czyli zwykłym przelewem bankowym, ponieważ taki przelew nie zostanie zrealizowany. W tym celu musimy skorzystać z przelewów dedykowanych dla Urzędów Skarbowych.

Spłata mandatu karnego poprzez przelew podatkowy

We wszystkich systemach bankowych grzywna z mandatu karnego zakwalifikowana została jako przelew podatkowy, co może być dla wielu osób nieco mylące. Wynika to z tego, że w trakcie realizacji płatności za mandat karny z naszego osobistego konta bankowego, w zależności od banku, musimy wybrać zakładkę o nazwie: Przelew podatkowy lub Przelew US albo Przelew do Urzędu Skarbowego.

Następnie należy określić symbol formularza do US, który w tym przypadku opatrzony został nazwą – MANDATY oraz znaleźć na rozsuwanej liście z adresami urzędów skarbowych adres I Urzędu Skarbowego w Opolu.

Oprócz tego będziemy musieli również podać swój identyfikator, którym jest numer PESEL oraz wpisać w miejscu przeznaczonym na kwotę do zapłaty sumę wyznaczonej grzywny. W polu identyfikacji zobowiązania podajemy natomiast numer i serię mandatu, które znajdują się na druku mandatowym, jaki otrzymaliśmy od Policji. W ten oto może nieco skomplikowany, ale prawidłowy sposób, zapłacimy mandat.

Poniżej podajemy dokładny adres Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu wraz z jego rachunkiem bankowym:

Adres:

Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu

ul. Rejtana 3b

45-331 Opole

Numer konta:

47 1010 0055 0201 6090 0999 0000

kredyt konsolidacyjny kredyt gotówkowy pożyczki przez internet pożyczki dla zadłużonych pożyczki pozabankowe pozyczki na raty szybkie pożyczki pozyczki bez zdolnosci kredytowej

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *