Mój subiektywny ranking blogów finansowych 2018, czyli 5 blogów które warto czytać

Dobra wiedza na temat finansów to niewątpliwie wielka zaleta i przydatna pomoc w podejmowaniu właściwych decyzji. Omówienie kwestii rachunkowych z księgowym, doradcą, instytucją finansową, czy inwestorami nie powinno stanowić dla nas problemu, pod warunkiem, że znamy kilka podstawowych zasad, jakimi rządzi się świat finansów. Skąd jednak czerpać taka wiedzę? Z pomocą przychodzą blogi internetowe, prezentujące aktualne wydarzenia i ich wpływ na nasz portfel. Najświeższe wiadomości finansowe oraz poradniki, mówiące jak zastosować zdobytą widzę do codziennego życia, znacząco ułatwiają poruszanie się po obszernym rynku lokat, akcji i funduszy. Poniżej przedstawiamy pięć najchętniej czytanych blogów finansowych.

1. subiektywnieofinansach.pl

Blog Macieja Samickiego, dziennikarza ekonomicznego, już od dłuższego czasu cieszy się ogromną popularnością. Artykuły o oszczędzaniu, osobistych finansach i inwestowaniu przyciągają spore grono czytelników. Internauci mogą liczyć na rzetelne i szczegółowe informacje oraz porady związane z finansami. Bloger dociekliwie sprawdza i recenzuje różnego rodzaju produkty finansowe oraz doradza swoim czytelnikom, jak podejmować właściwe decyzje. Na blogu znajdują się także wpisy ekspertów dotyczące akcji, obligacji i przepisów prawa finansowego. Portal jest ogromną skarbnicą wiedzy dla każdego, kto chce wiedzieć, jak zarządzać własnym portfelem i nie tylko. Jedynym minusem może okazać się częstotliwość wpisów, które poza tym, że pojawiają się niemal codziennie, są również zazwyczaj dość obszerne.

2. appfunds.blogspot.com

Strona autorstwa Zbigniewa Papińskiego to kolejna perełka wśród blogów finansowych. App Funds to wysokiej jakości treści ukazane z całkiem innej perspektywy, niż większość blogów. Sam autor, będący ekspertem z zakresu inwestycji na rynkach kapitałowych, potrafi w niezwykle prosty sposób pisać o rzeczach ważnych i niejednokrotnie trudnych do zrozumienia. Doskonała analiza i lekka forma przekazywanych treści, dają czytelnikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Autor bloga porusza tematy związane zarówno z prostymi, osobistymi operacjami finansowymi, jak i kwestiami dotyczącymi poważnych inwestycji.

3. finanseodkuchni.pl

Strona Kasi Iwonowskiej to bez wątpienia najlepszy blog pod względem wizualnym, ale nie tylko. Pełna energii kobieta, oprócz codziennych, domowych obowiązków, z powodzeniem tworzy ciekawe i użyteczne treści o tematyce finansowej. Autorka bloga posiada bogate doświadczenie z zakresu zarządzania ryzykiem kredytowym, interesuje się prawem bankowym, ubezpieczeniowym i z powodzeniem doradza klientom swoim klientom, jak poruszać się w świcie finansów. Całą swoją pasję i zdobyte doświadczenie przelewa również na bloga, który dla wielu czytelników jest prawdziwą inspiracją, a także nieocenionym źródłem pomocy w biznesie i codziennym oszczędzaniu.

4. liczysiewynik.pl

Autor bloga – Bartosz Popiel, swoje wpisy kieruje głównie do osób stawiających na osobisty rozwój i inwestycje w siebie. Bloger tłumaczy, jak stać się przedsiębiorczym i niezależnym finansowo. Wskazówki odnoszące się do marketingu, sprzedaży i produktów finansowych, skierowane są głównie do ambitnych przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają budowę swojego biznesu. Dzięki wnikliwej analizie i dobrze sformułowanym treściom, wiele z tych osób ma szansę na rozkręcenie dochodowego i stabilnego interesu. Ponadto, Bartek dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem nie tylko poprzez artykuły na blogu, ale z powodzeniem prowadzi kanał na portalu YouTube, gdzie oferuje swoim widzom różnego rodzaju wideo kursy i poradniki.

5. malawielkafirma.pl

Ostatni z wybranych przez nas blogów, to portal skierowany głównie do właścicieli małych firm, którzy stawiają na sukces i nieustannych rozwój swojego przedsiębiorstwa. Blog ma nietypową formę, ponieważ większość treści prezentowana jest w formie wideo, jednak najważniejsze tematy i przydatne materiały, dostępne są również w formie pisemnej. Autor podcast’u skupia się głównie na kluczowych działaniach, jakie mogą pomóc w poprawie sytuacji finansowej mikroprzedsiębiorstw. Właściciele firm mogą tu znaleźć wszystkie niezbędne narzędzia, wspomagające poprawne zarządzanie biznesem oraz dowiedzą się, jak unikać popełniania najczęstszych błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *