Pożyczka, ale nie od rodziny

Statystycznie ujmując

Dane statystyczne mówią o tym, że niemalże każdy członek współczesnego socjum przynajmniej raz w życiu w tej czy innej postaci pożyczył cokolwiek od kogoś. Słowo „pożyczka” najczęściej kojarzy się z udzieleniem komuś pieniędzy lub pobranie od kogoś określonej kwoty na własne cele. To absolutnie normalna rzecz i została zakodowana w psychice ludzkiej, gdyż umożliwia nie tylko przetrwanie, ale też stworzenie bardziej komfortowych warunków życiowych.

Od kogo najlepiej pożyczać?

Sęk w tym, że pożyczając, szczególnie pieniądze, jesteśmy narażeni na negatywne skutki – braku możliwości zwrócenia pożyczki o ustalonym terminie. Mówiąc o relacjach bliskich, takich, jak przyjaźnie czy więzi rodzinne, sprawa się komplikuje. Relacje mogą dostać uszczerbku na gruncie negatywnych emocji towarzyszących niedotrzymaniu obietnicy. Pod tym względem dobrze wypadają pożyczki od osób dalszych lub zupełnie obcych których role w czasach dzisiejszych pełnią banki oraz kredytujące instytucje pozabankowe. Ewentualność emocjonalnego zaangażowania się w sprawę jest zdecydowanie niższa, a relacje przybierają charakter formalny. Co za tym się kryje?

O co chodzi?

Skoro wykluczamy emocje z relacji, należy rozumieć, jak działa mechanizm zmuszający obie strony do dotrzymania słowa. To jest umowa kredytowa czynna w świetle prawa, czyli dokument, który zobowiązuje strony do wzajemnego spełnienia tych rzeczy, które wchodzą do strefy ich odpowiedzialności. Było to oczywiste czy nie – współczesna pożyczka nakłada ograniczenia zarówno na kredytobiorcę, jak i kredytodawcę. To sprawia, że pojawiają się wzajemne gwarancje dotrzymania słowa, w przeciwnym przypadku sprawa zostanie przekazana do uprawnionej do rozstrzygania sytuacji spornych osoby trzeciej. W roli tej potężnej osoby trzeciej obecnie występują firmy i służby windykacyjne, ograny nadzorujące ruch finansowy, pola prawne poszczególnych państw etc.

Nie należy się bać

Mimo przerażającego nazewnictwa rzeczy wyglądają prościej, a pożyczki są dość lojalne w stosunku do kredytobiorców. Najmilsze pod tym względem są firmy pozabankowe, szczególnie te online. One mogą udzielić Ci kredytu na wygodnych warunkach, ponieważ cały ogrom budżetu, który banki wydają na utrzymanie placówek (czyt. drogich nieruchomości, infrastruktur i pracowników), te firmy przeznaczają na opracowanie bardziej wygodnych warunków dla swoich klientów, tym samym zyskując dobrą sławę i zadowolonych konsumentów.

O Internecie słów kilka

W sieci znajdziesz sporo firm, które mogą udzielić Tobie kredytu na fajnych warunkach. Na ich stronach znajdziesz wielocelowe kalkulatory kredytowe, które pomogą Tobie samodzielnie sprawdzić swoją zdolność kredytową i wybrać najlepszą opcję. Tamże masz okazję skorzystać z pomocy fachowych doradców kredytowych, którzy w trybie online udzielą Ci dodatkowych informacji i odpowiedzi na Twoje pytania. Na tle firm z pozabankowego segmentu kredytowego wyróżnia się Ekassa.pl – firma o dobrej reputacji i czystej historii (KRD, BIK), która ma środki na to, byś był zadowolony z pożyczki i nie przepłacał. Sprawdź to na stronie oficjalnej a się przekonasz.

Wniosek

Pożyczka to czasem jedyne rozsądne wyjście. A skoro masz godzić się z tym, że będziesz musiał zwrócić pożyczone pieniądze, zadbaj o to, byś nie musiał za nie przepłacać. Bycie poinformowanym to lek na nieufność. Dzięki mocy Internetu możesz zwiększyć swoją pewność, wystarczy odpalić przeglądarkę i wyszukać interesujące Cię hasło. Jedno już wiesz – to Ekassa.pl.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *