Recenzja Curve jak to jest, gdy wszystkie twoje karty … w jednej

Curve, podobnie jak Revolut jest pozabankową kartą do bankomatu, która ma rzekomo doprowadzić do rewolucji na rynku fintechów. Twórcy reklamują swój produkt jako „wszystkie karty w jednej”. Czy produkt ten rzeczywiście spełnia swoją rolę i jest tak rewelacyjny, jak chwalą go twórcy? Przetestujmy go i sprawdźmy, co ma nam do zaproponowania karta Curve.

 

Już na starcie pojawia się problem, który dla wielu może okazać się naprawdę trapiący – okazuje się bowiem, że Curve dostępna jest jedynie dla posiadaczy smartfonów z systemami iOS bądź teź Android. Konta nie założymy za pośrednictwem zwykłej przeglądarki internetowej, co może już na starcie przekreślać Curve w oczach wielu klientów. Za pośrednictwem komputera stacjonarnego czy laptopa otworzymy co prawda stronę dedykowaną produktowi, ale nie możemy tu wykonywać żadnych operacji na naszym koncie. Możemy za to zapoznać się z głównymi warunkami użytkowania produktu, skontaktować się z pomocą techniczną i tak dalej.

 

Sama rejestracja nie jest zbyt skomplikowana (wystarczy podać e-mail, numer telefonu, imię, nazwisko, datę urodzenia i adres, pod którym jesteśmy zameldowani) ale tu pojawia się kolejny problem – w przeciwieństwie do opisywanego wcześniej Revoluta, aplikacja Curve dostępna jest jedynie w języku angielskim, który przecież nie wszyscy znamy na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację z interfejsem aplikacji.

 

Proces weryfikacji tożsamości jest bardzo szybki i bezproblemowy, a bezpośrednio po jego ukończeniu możemy zamówić kartę do naszego konta w serwisie Curve. Do wyboru są karty Curve Blue oraz Curve Black w wersji zarówno darmowej, jak i płatnej. Możemy oczywiście zdecydować się na tę pierwszą opcję, lecz musimy pamiętać o tym, że darmowa karta ma sporo ograniczeń w porównaniu do jej płatnego odpowiednika (Przede wszystkim jeśli chodzi o okres obowiązywania cashbacku z zakupów – decydując się na darmową kartę Curve, 1% zwrotu za zapłacone zakupy będzie nam zwracany tylko przez pierwsze trzy miesiące używania produktu.

 

Karta przybędzie do nas nie później, niż po upływie dwóch tygodni. Wykonana jest z solidnego plastiku, ale to nic dziwnego – za jej jakość odpowiada znana niemiecka firma Wirecard. Po aktywowaniu karty w aplikacji mobilnej (zajmuje to tylko krótką chwilę) możemy wybrać do 3 sklepów, w których wyżej wymieniony cashback będzie nam przysługiwał. Trzeba przyznać, że producent aplikacji bardzo się postarał, by dogodzić każdemu typowi konsumenta – na liście znajdziemy zarówno sieci sklepów spożywczych, jak np. LIDL, jak i usługi streamingowe (Netflix).


Niestety, w aplikacji nie uświadczymy możliwości zmiany numeru PIN – dokonać tego możemy jedynie w bankomacie, co może okazać się problematyczne dla osób z mniejszych miejscowości.

 

Problemu nie ma natomiast z przypisaniem dodatkowych kart do naszego konta – wystarczy w tym celu w odpowiednie pola podać dane karty płatniczej, którą chcemy podpisać (numer, kod CVC) i zezwolić na obciążenie jej niewielką kwotą. Następnie weryfikujemy dane w naszej aplikacji mobilnej i jeśli wszystko się zgadza, potwierdzamy chęć przypisania karty bankowej lub płatniczej do naszego konta Curve. Warto dodać, że usługa Curve jest naprawdę unikalna w tym, że pozwala nam zmienić formę płatności dokonanych zakupów nawet do 14 dni po transakcji.

 

Dobrze prezentują się również stawki za wymianę walut – bez spreadu do 500 funtów w miesiącu, pod warunkiem, że wymiany dokonujemy w dzień powszedni. W przeciwnym wypadku nasze konto zostanie obarczone niewielką prowizją za przewalutowanie.

 

Podsumowując, karta Curve to solidny wybór dla osób, które podążają za nowoczesnymi technologiami i szukają alternatywy wobec ofert bankowych. Dla przedstawicieli starszego pokolenie może ona jednak okazać się zbyt trudna w obsłudze.

kredyt konsolidacyjny kredyt gotówkowy pożyczki przez internet pożyczki dla zadłużonych pożyczki pozabankowe pozyczki na raty szybkie pożyczki pozyczki bez zdolnosci kredytowej

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *