Ubezpieczenie psa i kota: ile to kosztuje, gdzie kupić, kiedy przyda się?

Wszyscy kochamy naszych czworonożnych towarzyszy. Można odnieść wrażenie, że psiaki i kotki z każdym kolejnym pokoleniem przestają być traktowane jak zwierzęta, a stają się pełnoprawnymi członkami rodzin. Tym bardziej boli więc fakt, że podczas gdy ludzie mają zagwarantowane mnóstwo benefitów, takich jak ubezpieczenie czy darmowa lub mniej płatna służba zdrowia, nasi czworonożni przyjaciele nie mają takich możliwości, przynajmniej jeśli chodzi o usługi oferowane przez państwo.

W ostatnich latach jednak, na rynku pojawiła się bardzo duża liczba firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne (i nie tylko!) dla psów, kotów i całej reszty naszych pupili. Jest to dość nowa usługa na naszym rynku i nie każdy jeszcze wie o jej istnieniu, dlatego też chcemy zwrócić uwagę na jej istnienie i na szereg możliwości, jakie daje ubezpieczenie pupila. O co więc w tym wszystkim chodzi?

Ubezpieczenie dla naszego zwierzaka możemy zdobyć w sposób identyczny, jak w innych przypadkach. Musimy więc ustalić, jaka firma oferuje jaki zakres ubezpieczenia, zapoznać się z jej ofertą i cennikiem, a następnie dokonać wyboru i udać się do najbliższego nam przedstawicielstwa agencji bądź firmy ubezpieczeniowej. Następnie, aby utrzymać ubezpieczenie dla pieska czy kotka, musimy po prostu regularnie wpłacać na konto firmy odpowiednią składką, do której uiszczania zobowiązaliśmy się w podpisanej z nią umowie.

Ubezpieczenie zdrowotne to, tak jak w przypadku ludzi, najbardziej podstawowa opcja, na jaką się możemy zdecydować. Służy ona zabezpieczeniu finansowemu naszego czworonoga na wypadek poważnej choroby, konieczności hospitalizacji czy terapii. Ceny zarówno leków weterynaryjnych, jak i koszty samych badań rosną bowiem w zastraszającym wręcz tempie i trzeba powiedzieć wprost, że nie każdego właściciela pasa czy kotka stać na opłacenie odpowiedniego leczenia dla swojego pupila. Na szczęście dzięki temu rodzajowi ubezpieczenia z łatwością pokryjemy koszty związane z wizytą w placówce weterynaryjnej. Kilka firm, które na dzień dzisiejszy oferują takie ubezpieczenia to np. Link 4, Ergo Hestia czy Aviva.

Istnieje także cały szereg innych ubezpieczeń przeznaczonych dla naszych zwierzaków – możemy, na przykład, nabyć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dotyczy to także sytuacji, kiedy ktoś ukradnie nam naszego ukochanego pupila. Przed podpisaniem takiej umowy, pies bądź kot, którego posiadamy, podlega wycenia, a na jej podstawie ustalana jest wartość ewentualnego zabezpieczenia, jak również składka, którą comiesięcznie będzie płacił właściciel zwierzęcia.

Kolejnym typem ubezpieczenia, jakie możemy nabyć w coraz pokaźniejszej ilości firm, to ubezpieczenie assistance naszego pupila. Zabezpieczenia przewidziane w umowie pokryje koszty utrzymania zwierzaka na przykład w sytuacji, gdy ubezpieczyciel trafia do szpitala lub z innych przyczyn zdrowotnych nie jest w stanie zajmować się psem czy też kotem. W tym zakresie, bardzo ciekawą ofertę ma agencja ubezpieczeniowa UNIQUA, która oferuje kompleksową opiekę nad pupilem, w tym jego wyprowadzanie i utrzymywanie higieny, z górnym jednorazowym limitem 300 zł. Nie jest to jedyna firma, która do swojej oferty wprowadziła ubezpieczenie assistance dla zwierząt. Podobne produkty oferują między innymi Generali oraz Allianz, i chociaż kwota wsparcia nigdzie nie jest zbyt wysoka, to nawet najdrobniejsza pomoc w takim momencie jest ogromnym wsparciem. Trzeba też przyznać, że firmy te powoli bo powoli, ale jednak podnoszą górne limity pieniędzy, które możemy otrzymać w razie potrzeby.

Jak widać, istnieje wiele sposobów, w jakie możemy zabezpieczyć przyszłość naszych czworonogów. W erze, w której zwierzęta stają się coraz ważniejszą częścią naszego życia, ilość podobnych ofert będzie z pewnością rosła. Jest to świetna wiadomość dla fanów czworonogów – one z pewnością są tego warte!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *