Życie w sieci

W miarę coraz szybciej rozwijających się mediów społecznościowych, wydłuża się czas, jaki dziennie internauci spędzają na portalach społecznościowych. Świadczy to o kluczowej roli, jaką odgrywa dostęp do Internetu w codziennym życiu. Wraz z rozwojem urządzeń mobilnych i możliwością łączenia się z sieciami w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca na świecie, mamy nieograniczony dostęp do wszelakich informacji i operacji, jakie możemy wykonać online.

Obecnie popularność i ilość różnego rodzaju portali społecznościowych jest tak duża, że nie sposób dokładnie określić, ile czasu spędzamy na korzystaniu z możliwości, jakie daje Internet. Nie ma prawie żadnych ograniczeń do tego, co można zrobić online. Internet pozwala szybko znaleźć informacje, komunikować się z ludźmi na całym świecie, zarządzać finansami, robić zakupy z domu, słuchać muzyki, oglądać filmy i wiele, wiele więcej. Przyjrzyjmy się niektórym ze sposobów, w jaki Internet jest obecnie najczęściej używany.

• Wyszukiwanie informacji online: za pomocą miliardów stron internetowych, wyszukiwanie informacji staje się niezwykle szybkie i proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać jedno lub więcej słów kluczowych, a wyszukiwarka wyszuka odpowiednie strony internetowe.

• Email: e-mail jest sposobem na wysyłanie i odbieranie wiadomości przez Internet. Prawie każdy, kto korzysta z Internetu ma swoje własne konto e-mail, zwykle nazywane adresem e-mail. Jest to spowodowane tym, że będziesz potrzebował adresu e-mail, aby zajmować się wszystkim, od bankowości internetowej do tworzenia kont na portalach społecznościowych typu Facebook, czy Instagram.

• Portale społecznościowe: to kolejny sposób łączenia się oraz dzielenia z rodziną i przyjaciółmi rożnymi informacjami online. Zamiast wysyłać wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej, można szybko i skutecznie kontaktować się z wieloma osobami w tym samym czasie. Facebook jest największym na świecie serwisem społecznościowym, z ponad 1 miliardem użytkowników na całym świecie.

• Media online: istnieje wiele stron, które pozwalają na oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Na przykład, możesz oglądać miliony filmów na YouTube lub słuchać radia internetowego. Inne usługi, takie jak Netflix, umożliwiają oglądanie filmów i programów telewizyjnych.

• Czat i komunikatory: to krótkie wiadomości wysyłane i czytane w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybszą i łatwiejszą konwersję niż w przypadku poczty elektronicznej. Są one zazwyczaj używane, gdy obie osoby są w trybie online, dzięki czemu wiadomość może być natychmiast odczytana. Dla porównania, wiadomości e-mail nie będą widoczne, dopóki odbiorcy nie sprawdzą swoich skrzynek pocztowych. Obecnie do najpopularniejszych komunikatorów należy Messenger

Zakupy Online

Coraz większą popularnością w Internecie cieszą się także zakupy online. Wielu ludzi uważa ten sposób życia za wygodniejszy, ponieważ mogą wykonywać swoje codzienne obowiązki w zaciszu własnego domu. Za pomocą jednego kliknięcia przycisku można zamówić niemalże wszystko, z bezpośrednią dostawą do drzwi. Zakupy online mogą być znacznie mniej stresujące niż zakupy w dużych galeriach handlowych. Nie ma tu ogromnych tłumów ludzi ani żmudnie długich kolejek. Po drugie, sklepy internetowe nie mają godzin otwarcia i zamknięcia. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto spędza długie godziny w pracy i jest zwyczajnie zmęczony aby robić zakupy w stacjonarnych sklepach. Kolejną zaletą są ceny produktów, które zazwyczaj w sklepach internetowych są nieco tańsze niż w zwykłych sklepach. Ponadto, zakupy online dają możliwość porównania cen set różnych sprzedawców.

Oczywiście istnieje też kilka wad zakupów online, jakie mogą zniechęcić do kupowania towarów przez Internet. Głównym czynnikiem, na jaki zawsze powinnyśmy zwracać uwagę dokonując zakupu poprzez Internet jest nasze bezpieczeństwo i prywatność. W Internecie nie brakuje przestępców, którzy będą próbować wyłudzić od nas poufne informacje, takie jak numer i hasło do konta bankowego. Z tego względu, umiejętność rozpoznawania oszustw i fałszerstw online jest tu bardzo przydatna. Jeśli mamy podejrzenie, że internetowy zakup może być niebezpieczny, należy niezwłocznie przerwać transakcję i nie podawać, żadnych poufnych informacji. Ponadto, kupując online nie możemy zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda dany produkt, co często skutkuje dużym rozczarowaniem w momencie otrzymania przesyłki.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *