Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy

Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Długów to instytucje, w których skrupulatnie są gromadzone i udostępnianie wszelkie informacje na temat długów, ale nie tylko. W rzeczywistości są tam dane dotyczące wszystkich kredytów, również tych spłacanych terminowo.

Jednak najczęściej bazy te kojarzone są z osobami, które mają złą historię kredytową, a wszystko dlatego, że jeśli ubiegają się one o pożyczkę z banku, to cała ich historia kredytowa zostaje zweryfikowana, a wszelkie zwłoki w spłacie kredytu, które zostały odnotowane w rejestrach, uniemożliwiają uzyskanie nowej pożyczki.

Jeszcze do niedawna, takie osoby całkowicie traciły możliwość uzyskania potrzebnego wsparcia finansowego. Od pewnego czasu sytuacja uległa diametralnej zmianie, a wszystko za sprawą firm pożyczkowych, które w wielu przypadkach oferują kredyty bez weryfikacji danych w bazach dłużników.

Pożyczki dla klientów indywidualnych i dla firm

Najważniejsze jest jednak to, że kredyt gotówkowy dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla mniejszych przedsiębiorstw, czyli różnego rodzaju drobnych firm. Jak to jest możliwe? Dzieje się tak dlatego, ponieważ współcześnie wiele pozabankowych firm pożyczkowych postanowiło rozszerzyć swoją ofertę również na klientów będących przedsiębiorcami.

Jest to bardzo obiecujący segment rynkowy, ponieważ przedsiębiorcy posiadający złą sytuację kredytową również nie mogą liczyć na wsparcie tradycyjnych banków. Ale równocześnie w chwilach prosperity stanowią dla firm pożyczkowych godnego zaufania kontrahenta.

Jak wiadomo, prowadzenie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z możliwością wystąpienia różnego rodzaju komplikacji i czasami firma pilnie potrzebuje określonej sumy gotówki. Wiele firm już wcześniej doświadczało gorszych okresów, które nie są niczym dziwnym.

Zawsze jest tak, że raz interesy idą dobrze, a raz gorzej. Szczególnie często spotykane jest to w przypadku biznesów nastawionych na bardziej sezonową działalność, które poza sezonem z reguły walczą o przetrwanie do kolejnego owocnego okresu, a rachunki i opłaty trzeba jednak płacić cały czas. W takich sytuacjach niezwykle przydatne jest dodatkowe wsparcie firm pożyczkowych, które mają specjalne oferty dla przedsiębiorców. Warto sprawdzić, jakie są to oferty za pośrednictwem platformy Ekassa, która kojarzy potrzebujących gotówki klientów z odpowiednimi firmami pożyczkowymi.

Wszystkie formalności online

Co istotne, takie pożyczki, podobnie jak tradycyjne chwilówki, udzielane są najczęściej przez internet. Dzięki temu są nie tylko wygodne, ale również szybkie i nie wymagają zbyt wielu formalności.

Praktycznie wszystko, poczynając od złożenia wniosku o pożyczkę, poprzez proces weryfikacyjny, a kończąc na otrzymaniu pieniędzy na konto, można załatwić za pomocą komputera czy aplikacji mobilnej.

Jest to niezwykłe udogodnienie. A fakt, że obsługa klienta w wielu przypadkach działa przez 7 dni w tygodniu i obejmuje również komunikację przez media społecznościowe, czaty firmowe oraz infolinię, pozwala na dokładne zapoznanie się z ofertą w całkowicie dogodnym dla nas czasie.