Kontomatik - co to jest i do czego służy?

Kontomatik - co to jest i do czego służy?

W XXI wieku wszystko można załatwić online. Nawet transakcje finansowe przeniesiono do sieci, gdzie można ubiegać się o pożyczki lub kredyty. Jednak podczas składania wniosku można natknąć się na termin "Kontomatik". W tym artykule opowiemy szczegółowo, co to jest, do czego służy i czy jest bezpieczne.


Kontomatik - co to jest i do czego służy?


System Kontomatik wykorzystuje dane z rachunku bankowego klienta, aby dostarczyć instytucjom finansowym kompletnych, wiarygodnych i niemal natychmiastowych informacji o potencjalnych pożyczkobiorcach. To znacząco skraca czas oczekiwania na gotówkę, czyniąc Kontomatik popularnym rozwiązaniem dla pożyczek.


Główne zalety to:
• Szybkość: Weryfikacja osoby zajmuje zaledwie kilka sekund;
• Wygoda: Nie ma potrzeby przesyłania skanów dowodów osobistych;
• Niezawodność: System korzysta z danych z konta bankowego klienta;
• Bezpieczeństwo: Kontomatik spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa.


Jakie dane sprawdza Kontomatik?


Kontomatik automatycznie weryfikuje dane osobowe oraz informacje dotyczące konta bankowego, przekazując je firmie obsługującej karty kredytowe lub bankowi. Takie dane obejmują:
• Imię i nazwisko;
• Data urodzenia;
• Numer dokumentu tożsamości;
• Adres i numer telefonu.


Dodatkowo, system może uzyskać informacje o koncie bankowym, takie jak numer konta, saldo, dochody, wydatki oraz historia transakcji. Ponadto, może także sprawdzić, czy klient spłacił jakiekolwiek inne pożyczki i kredyty, oraz czy obecnie posiada zaległości w płatnościach. Jednak zakres ujawniania tak szczegółowych informacji zależy od wewnętrznych ustawień oraz indywidualnych preferencji.


Logowanie do Kontomatik - krok po kroku


Po wypełnieniu formularza online w celu złożenia wniosku o pożyczkę lub kredyt, zostaniesz przeniesiony na platformę Kontomatik. Logowanie jest proste: najpierw wybierasz bank, który obsługuje twoje konto i wpisujesz login oraz hasło do bankowości elektronicznej. To wystarczy, aby się zalogować.


Proces weryfikacji jest szybki i obejmuje kilka ważnych kroków:


1. Wybór pożyczkodawcy współpracującego z Kontomatik. Możesz to ustalić korzystając z porównywarek online;
2. Wypełnienie formularza online, w którym określasz wymaganą kwotę i okres spłaty pożyczki;
3. Wejście na stronę Kontomatik i zalogowanie się;
4. Automatyczne przesyłanie danych osobowych i informacji o koncie bankowym;
5. Dane te są przekazywane do pożyczkodawcy w celu podjęcia decyzji kredytowej.


Jak Kontomatik dba o bezpieczeństwo danych użytkowników?


Kontomatik może wzbudzać pewne obawy dotyczące bezpiecznego użytkowania, jest to zrozumiałe. W obliczu rosnącej liczby oszustw próba zalogowania się na konto za pośrednictwem witryny innej firmy może budzić poważne zaniepokojenie. Należy jednak zauważyć, że Kontomatik jest znany z wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Firma posiada licencję UE oraz licencję bankową, co świadczy o zgodności z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.
Wszystkie przesyłane informacje są szyfrowane, a proces weryfikacji odbywa się dwuetapowo, co zmniejsza ryzyko przechwycenia danych przez osoby nieuprawnione. Ponadto Kontomatik przestrzega unijnych przepisów dotyczących ochrony danych. Podczas procesu przesyłania dane są tymczasowo przechowywane tylko przez kilka sekund i nie są przechowywane w ogóle, co zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa.
Warto zauważyć, że Kontomatik uzyskuje jedynie tymczasowy dostęp w celu weryfikacji i nie ma dalszego dostępu do konta bankowego użytkownika. Ponadto należy podkreślić, że system pierwotnie został zbudowany w oparciu o technologię skrobania ekranu, która została zakazana przez FSA w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.


Podsumowanie


System pozwala na błyskawiczne uzyskanie pożyczki, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i nie wymaga skomplikowanych czynności związanych z otwieraniem dodatkowych kont. Ponadto Kontomatik jest usługą bezpłatną i pozwala na szybką i bezpieczną weryfikację danych pożyczkobiorcy. Warto zauważyć, że Ekassa również wykorzystuje Kontomatik do weryfikacji i zabezpieczenia danych, co dodatkowo potwierdza jego skuteczność i niezawodność. Pozwala to uzyskać pomoc finansową szybko i sprawnie, co czyni go atrakcyjną opcją dla klientów.

Diana Yatsulchak
- Ekassa

Polecamy do przeczytania